605 211 134

Jak vybrat vhodný kamerový systém

1) Kvalita

nejdůležitější je výstupní obrazová kvalita systému. Kvalita se dá rozdělit do několika kategorii, která je vždy závislá na ceně pořizovaného kamerového systému.

  • Analogový systém – nejzastaralejší systém s nejnižší zobrazovací kvalitou, který je díky HDCVI a IP technologii na ústupu. Maximální rozlišení kamer D1 - 720x576 bodů. Jeho velkou výhodou jsou pořizovací ceny, na které se dostávají díky velkému ústupu technologie. Doporučení: Zvážil bych investici do takového systému. Doporučuji raději zvolit technologii HDCVI.
  • HDCVI technologie – je ideální náhradou analogového systému, technologie fungujejiž na stávající kabeláži (koaxiální kabel, UTP s převodníkem po krouceném páru). Rozlišeníkamer začínají na 1280 x 720 bodů a k dispozici jsou již kamery s HD rozlišením (1980 x 1080)Ideální volba poměru/ceny/výkonu.
  • IP technologie – je dnes nejrychleji rostoucím systémem, který má obrovskémožnosti ve výsledné kvalitě. Nejčastěji začínají na 1Mpix rozlišení, ale mohou se dostat ažna 29Mpix, takové kamery se používají na letištích, sportovních stadionech, v průmyslu, ...Ceny těchto kamer (29Mpix) se vyšplhají na statisíce. Dnes jsou nejpoužívanější kamerys FULL HD rozlišením (1980 x 1080), cenou se pohybují okolo 5,5tis ,ale s výslednou kvalitoubudete opravdu spokojeni.

2) Počet kamer

podle množství kamer v systému musíme zvolit vhodné záznamová zařízení, která jsou rozdělená do kategorií podle počtu vstupů na kameru. Na výběr jsou možnosti 4, 8, 16, 32 až 64 vstupů. V praxi to znamená, že když potřebujete šest kamer, musíte zvolit záznamové zařízení s 8-mi vstupy. Pro rodinné domy stačí záznamové zařízení se 4-mi vstupy.

Doporučení: Jestli zvažujete instalaci 8 kamer na systém, doporučujeme zvážit koupizáznamového zařízení, které pojme 16 kamer, protože z praxe máme zkušenosti, žekamerové systémy se často rozšiřují. Vyhnete se tak velké finanční investici do novéhozáznamového zařízení. Cenový rozdíl mezi záznamovým zařízením s 8 a 16ti vstupy jezanedbatelný.

3) Typ kamer

kamery se rozděluji do několika kategorii dle místa použití.

  • Kompaktní kamery
  • Dome kamery (anti-vandalové provedení)
  • Boxové kamery
  • PTZ otočné kamery
  • Skryté kamery
  • Termokamery
  • Rozpoznání SPZ

Kompaktní kamera

kompaktni_dahua

Dome antivandal

dome_dahua

PTZ kamera

ptz_dahua

360° kamera

360_dahua

 

Doporučení: S výběrem vhodných kamer si nechejte poradit od montážní firmy. Výjimkou nejsou kamerové zkoušky přímo na místě objektu, které pomohou při správném výběru.

4) Délka záznamu

je vždy závislá na množství a velikosti rozlišení kamer. Většinou délkazáznamu na 14 dní je dostačující. Zde je kalkulačka, kde si můžete vypočítat potřebnou délkuzáznamu nebo velikost disku: https://www.dahua.sk/kalkulacky

5) Ostatní

před samotným objednáním si vyzkoušejte práci s dodávaným softwarem ke kamerovému systému. Stává se že jsou uživatelsky složité a jejich práce s nimi jsou zdlouhavé anepříjemné. Z praxe to pak znamená, že se potom jejich uživatele snaží vyhnout práci s nimi.Obrovskou výhodou je česká / slovenská jazyková verze.

zjistěte si zda má dodávaný systém možnost vzdáleného přístupu pro vaše mobilní zařízení (tablet, mobil).

vždy si zkontrolujte, že Vám firma nabízí správnou odolnost kabeláže. Dost často se stává,že se do venkovního prostředí použije kabeláž, která je určená do vnitřního prostředí a za párlet se objeví problémy na systému.

MONTÁŽ KLIMATIZACÍ

LG STANDARD S09EQ R32

Cena vč. montáže: 23 990,-
27 589,- s DPH 15%

SINCLAIR RAY ASH-09BIR chladivo R32

Cena vč. montáže: 18 252,-
20 990,- s DPH 15%

ČLÁNKY

Montáž klimatizace do dřevostavby

26.5.2020 | V hlavní roli 2x splitová jednotka Samsung Wind-Free Comfort o chladícím výkonu 3,5 kW

Tichý a stylový společník do každé ložnice

18.5.2020 | Designový kousek Daikin Emura s tichým chodem 19 dB, který klientovi zajistí pohodové spaní

Více zde

REFERENČNÍ KLIENTI

česká-zbrojovka

coop-jednota

hame

linea-nivnice

stavebniny-dek

škoda-auto