605 211 134

Elektronické zabezpečení všeobecně

MYSLETE NA ZABEZPEČENÍ VAŠEHO OBJEKTU

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) jsou finančně mnohem dostupnější, než si řada lidí myslí. Cenově jsou srovnatelné například s běžnými elektrickými spotřebiči, které jsou v každé domácnosti samozřejmostí. Samozřejmě, že jiná bude hodnota systému určeného pro zabezpečení panelákového bytu ve třetím patře v malém městě a jiná pro zabezpečení rodinného domku.

 

JABLOTRON - česká špičková firma

jablotron_logo 

DSC - tradiční kanadská firma

dsc

PARADOX - kvalita a designparadox

 

Z ČEHO SE TYTO SYSTÉMY SKLÁDAJÍ ?

Detektory zabezpečovacího systému hlídají otevření dveří a oken (1), rozbití skleněné výplně (2), pohyb (3), požár (4) nebo únik plynu (5). Jejich hlášení vyhodnocuje ústředna (6) (která je mozkem celého alarmu) a rozhoduje o vyhlášení poplachu. Moderní EZS se ovládají pomocí klávesnice (7) zadáním kódu nebo přiložením čipové karty (8). Lze je také pohodlně ovládat dálkovým ovladačem (9). U ovládacích klíčenek je použit plovoucí přenosový kód, který znemožňuje zkopírování.

ezs_1

 

Podle statistik k 80 % vloupání dojde překonáním vchodových dveří. Proto je zabezpečení vstupu nejpodstatnější. O indikaci otevření dveří se postará magnetický detektor otevření. Ten upozorní ústřednu, že došlo k otevření dveří a ústředna čeká na odjištění zabezpečovacího systému. Pokud během nastavené doby není odjištěno, dojde k vyhlášení poplachu. Obdobně jako vstupní dveře lze zabezpečit všechny vstupy do objektu, tj. všechny dveře a okna.

Jsou-li v místnosti okna nebo prosklené vchodové dveře, hlídá se také rozbití skleněné výplně. K detekci se používají akustické detektory tříštění skla. Společně s detektory otevření zabezpečují základní takzvanou plášťovou ochranu objektu.

Vnitřní prostory hlídají především pohybové detektory (často se setkáte se zkratkou PIR). Tyto detektory spolehlivě detekují pohyb člověka v prostoru. K dispozici jsou modely pro standardní prostory, pro venkovní použití, pro dlouhé úzké chodby, na strop, imunní vůči pohybu zvířat apod.

Standardem u zabezpečovacích systémů EZS je také ochrana před nebezpečím požáru nebo výbuchu. Ke včasné detekci požáru se používají optické nebo tepelné požární detektory. Pokud se k topení nebo vaření používá plyn, mělo by být samozřejmostí použití detektoru úniku plynu. Detektory signalizují nebezpečí sirénou a upozorní ústřednu, které předá informaci dále.

 

CO SE DĚJE KDYŽ ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉM VYHLÁSÍ POPLACH?

1. Rozezní se interiérové sirény. Mají vysoký pronikavý zvuk a jejich hlavním cílem je odradit pachatele.

2. Rozezní se venkovní sirény. Ty mají naopak za úkol přilákat pozornost sousedů nebo kolemjdoucích. Výkonná siréna je doplněna intenzivním blikačem. Důležité je její kvalitní mechanické provedení. Siréna je chráněna proti neoprávněné manipulaci ( otevření, utržení ze zdi apod.) a tyto pokusy ihned hlásí ústředně zabezpečovacího systému. Funguje tak vlastně jako předsunutý detektor sabotáže!

3. Majitel je o poplachu informován na mobil. K tomu se používají komunikátory využívající GSM síť mobilních operátorů nebo pevné telefonní linky. Na mobil přijde majiteli SMS zpráva a poplachové volání. Na dálku lze alarm mobilem i ovládat, zjišťovat jeho stav, ovládat spotřebiče v domě.

4. Přivolá se pomoc bezpečnostní agentury. Komunikátor předá zprávu o poplachu na pult bezpečnostní agentury a ta na místo vyšle nejbližší zásahové vozidlo. Tak je zajištěn zásah profesionálů přímo v objektu. Je rozhodně bezpečnější a účinnější svěřit tuto než pokusy zadržet pachatele vlastními silami.

ezs_2

 

MÁTE ZÁJEM O ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉM ? vyplňte formulář a my se Vám ozvem.

MONTÁŽ KLIMATIZACÍ

LG STANDARD S09EQ R32

Cena vč. montáže: 23 990,-
27 589,- s DPH 15%

SINCLAIR RAY ASH-09BIR chladivo R32

Cena vč. montáže: 18 252,-
20 990,- s DPH 15%

ČLÁNKY

Montáž klimatizace do dřevostavby

26.5.2020 | V hlavní roli 2x splitová jednotka Samsung Wind-Free Comfort o chladícím výkonu 3,5 kW

Tichý a stylový společník do každé ložnice

18.5.2020 | Designový kousek Daikin Emura s tichým chodem 19 dB, který klientovi zajistí pohodové spaní

Více zde

REFERENČNÍ KLIENTI

česká-zbrojovka

coop-jednota

hame

linea-nivnice

stavebniny-dek

škoda-auto