Rekuperace vzduchu

Větrání budov s rekuperací Brink 


Prostředí vně Vašeho domu, bytu či kanceláří neovlivníte. Prach, hluk a další faktory, které zhoršují kvalitu bydlení a pracovního prostředí. To co můžete snadno ovlivnit je kvalita vnitřního prostředí Vašeho domu. My Vám jej pomáháme vytvářet. Přinášíme Vám komplexní systém větrání budov od předního světového výrobce firmy Brink Climate Systems, který má mnohaleté zkušenosti s vývojem, výrobou, návrhem a provozem rezidenční vzduchotechniky.

Neřešíme jen větrací jednotky, ale řešíme větrání budov jako jeden funkční celek

rekuperacebrinkdum

  • Široká nabídka tichých a úsporných větracích jednotek s rekuperací teplajednotlivé komponenty nutné k úspěšnému větrání budov

  • Široká nabídka regulace a nadstaveb pro zvýšení komfortu a úspor systému větrání budov

  • Omezení vysoušení vzduchu v zimních měsících a aktivní zvlhčování vzduchu

  • Filtraci přiváděného venkovního vzduchu a vytvoření čistého a zdravého vnitřního prostředí

  • Vytápění a chlazení

  • Hygienický a čistitelný vzduchotechnický rozvod, který Vám bude sloužit…

  • Sofistikované a dizajnové distribuční elementy, které zaručí správné provětrání a neruší interiér 

 

Hluk a současná bytová výstavba

Co očekáváte od svého dnešního bydlení? Je to sauna, vířivá vana, inteligentní instalace či něco dalšího? Jak tyto věci budete skutečně v dlouhodobém horizontu využívat? Nebo byste chtěli jen klidné bydlení bez zbytečných starostí? Co všichni budeme jistě očekávat je klid a pohodlí. Pod slovem klid si můžeme představit řadu věcí a jednou z nich určitě bude, že nechceme být obtěžováni hlukem a prachem z ulice a od sousedů.

Jednou z nejhodnotnějších a nekomfortnějších věcí, které si můžete ve svém moderním bytě dopřát je tedy ticho. Jak jej ale docílit?

V zimních měsících větráním okny ztrácíme teplo a současně se nám otevřenými okny do interiéru dostává hluk a prach z ulice. Jak se Vám bude spát při otevřeném okně? Obtěžování hlukem města a případným a případným průvanem ani nemluvě. V mnoha případech si lidé za nemalé peníze pořídili vysněné nemovitosti s mnoha vymoženostmi dnešní doby, ve kterých aby si dopřáli vysněného klidu, nemohou pořádně otevřít ani okno. A právě zde je jeden z nejdůležitějších úkolů vzduchotechniky.

Není jím ani tak na prvním místě úspora energií v podobě zpětného zisku tepla (rekuperace), ale je jím zajištění zdravého, čistého a klidného prostředí. 

 

Chceme-li kvalitní prostředí, musíme chtít i kvalitní vzduchotechniku

Chceme-li docílit zmíněného kvalitního a klidného prostředí, musíme zajistit i kvalitní vzduchotechniku. Zde bude na prvém místě skutečně tichá větrací jednotka.

V případě hluku větrací jednotky nás zajímají především dvě hodnoty:

Hluk, který generuje tělo větrací jednotky a který je vyzařován do technické místnosti či tam, kde je větrací jednotka osazena. V dnešních domech s malými technickými místnostmi těsně sousedícími s obytnými místnostmi není mnoho prostoru pro další útlum skrz stěny a dveře. Proto by hluk samotné větrací jednotky měl být co nejmenší.

Hluk, který vydávají ventilátory do potrubí. Ten se dá do značné míry omezit tlumiči hluku. Hlučná jednotka však znamená větší množství tlumičů hluku, která ale znamenají další prostor, kterého není v současných domech nazbyt. Proto i zde vybíráme co nejtišší větrací jednotku, která bude nenáročná na další dotlumení.

 

Nová generace tichých větracích jednotek FLAIR 325

Přinášíme Vám skutečně první moderní větrací jednotku, kde jedním z nejdůležitějších parametrů při vývoji byla minimální hlučnost. Více informací

 

zdroj a více informací na www.STORC.cz

Poptejte nezávazně rekuperační systém BRINK

MONTÁŽ KLIMATIZACÍ

LG STANDARD S09EQ

Akční cena vč. montáže: 22 300,-
24 976,- s DPH 12%
Běžná cena 31 349Kč vč. 12% DPH

SAMSUNG Wind-Free™ Comfort AR09TXFCAWKNEU WiFi

Akční cena vč. montáže: 31 490,-
35 269,- s DPH 12%
Běžná cena 42 549Kč vč. 12% DPH

Hisense Energy Pro Plus QE25 WiFi (záruka 5 let)

Akční cena vč. montáže: 34 490,-
38 629,- s DPH 12%
Běžná cena 44 789Kč vč. 12% DPH

Hisense Comfort DJ35 WiFi (záruka 5 let)

Akční cena vč. montáže: 29 990,-
33 589,- s DPH 12%
Běžná cena 41 429Kč vč. 12% DPH

ČLÁNKY

Hlučnost klimatizace – obavy hoďte za hlavu

5.2.2024 | Pokud jste někdy v hotelovém pokoji zažili starou klimatizaci, která vám „zpříjemňovala” celou noc svým rachotem, vůbec se nedivíme tomu, že máte vůči klimatizacím předsudky. Jenže u moderních a pravidelně servisovaných klimatizací můžete veškeré tyto obavy z hlučnosti hodit za hlavu – moderní klimatizace jsou výrazně tišší jak vaše lednice.

Výkon klimatizace není to samé jako příkon (spotřeba) klimatizace

5.2.2024 | Ať se vám to neplete a přesně víte, který parametr vám například odpoví na otázku ohledně spotřeby klimatizace. Tak vzhůru do čtení.

Více zde

Referenční klienti

česká-zbrojovka

coop-jednota

hame

linea-nivnice

stavebniny-dek

škoda-auto