pocitadlo

Rekuperační jednotka Futura - JABLOTRON LIVING TECHNOLOGI
Plíce Vašeho domova

Rekuperace

O REKUPERACI

Současné novostavby s kvalitně izolovaným obvodovým pláštěm se velmi často potýkají s nadměrnou vlhkostí interiéru, která je způsobena nedostatečným větráním. A právě přílišná vlhkost může negativně ovlivnit nejen stavbu samotnou, ale především Vaše zdraví a vitalitu. Optimálním řešením je řízené větrání s rekuperací.

Rekuperační jednotka zabezpečí přirozené větrání Vašeho nového domova; nízkoenergetická novostavba sama o sobě si s větráním neporadí. Při řízeném větrání s rekuperací jde o kontinuální výměnu vzduchu zevnitř za čerstvý a čistý vzduch zvenku. Přiváděný vzduch získává od vzduchu odváděného převážnou část jeho tepla, je tedy tepelně optimalizován a díky použité filtraci také zbaven prachu, pylu a alergenů. Jednoduše všeho, co byste při větrání okny rádi nechali venku.

Větrání obytného prostoru probíhá se zavřenými okny. Otevřít si je samozřejmě můžete, kdykoliv chcete, ale v období, kdy je žádoucí udržovat tepelnou energii uvnitř domu a okna neotvírat, tuto potřebu mít nebudete, a to díky kontinuální výměně vzduchu. Výkon rekuperační jednotky se automaticky přizpůsobí Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí, a to na základě informací z čidel CO2. Analogie s plícemi není náhodná; rekuperační jednotka tvoří skutečné plíce Vašeho domova. A stejně tak i pracuje. Přirozeně a automaticky zabezpečuje výměnu vzduchu.

Video ukázka

FUTURA

Nemáme přehnaná tvrzení, ani jsme nevymysleli perpetuum mobile.

Na trhu existuje mnoho kvalitních rekuperačních jednotek a Vy máte možnost porovnat je navzájem. Pouze dokonale využíváme zákonů fyziky. A právě díky tomu naše rekuperační jednotka Futura v několika oblastech výrazně vyčnívá nad ostatními.

Bezkonkurenčně nejnižší spotřeba i v mrazech

Futura opravdu ukáže, co umí, především v zimě, tedy v období, kdy je rekuperace nejvíce zapotřebí, a to minimalizací energetické spotřeby. Díky jedinečné konstrukci, která dokonale využívá fyzikálních zákonů, funguje jednotka i za silných mrazů bez jinak nezbytného předehřevu a bez rozvážení ventilátorů

Opravdový vnitřní komfort bez přesoušení

Futura automaticky zajistí ve Vašem domě optimální vlhkost, a to pomocí řízeného entalpického výměníku. Optimální vlhkost je důležitá hlavně pro Vaše zdraví, ale ocení ji také Váš dřevěný nábytek, podlahy a rostliny.

Rozsáhlá základní výbava

Futura nabízí v základní ceně nadstandardní výbavu, včetně pětileté záruky, pylových filtrů F7, senzoru CO2 v nástěnném ovladači, přídavného topení a kompletní správy jednotky pomocí mobilní aplikace. Jednotku je možné rozšířit o další funkce - lze připojit až 3 nástěnné ovladače, 8 CO2 senzorů a přídavné chlazení.

Autonomní chod

Futura není hloupá, sama si řekne o servisní zásah či výměnu zanesených filtrů. Je vybavena funkcí automatického čištění rekuperačního výměníku, čímž udržuje jednotku ve skvělém technickém stavu a zjednodušuje pravidelnou údržbu. Pomocí CO2 senzoru ve standardní výbavě zase plynule přizpůsobuje větrací výkon Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí.

Jednoduché ovládání

Jednotku lze ovládat pomocí nástěnného ovladače s jednoduchým kolečkem nebo pohodlně odkudkoliv v mobilní aplikaci MyJABLOTRON, která Vás navíc informuje o chodu a spotřebě Vaší rekuperační jednotky.

Provázanost s ostatními produkty Jablotron

Futura je připravena na propojení s dalšími produkty společnosti Jablotron. V kombinaci se zabezpečením Vašeho domova alarmem Jablotron může například monitorovat celkovou energetickou náročnost domu.

Rekuperace

Specifikace

Název dodavatele JABLOTRON LIVING TECHNOLOGIY s.r.o.
Identifikační značka modelu používaná dodavatelem FUTURA
Specifická spotřeba energie (SEC) v kWh/(m2.a) pro každé použitelné klimatické pásmo a každou použitelnou třídu SEC A+
Deklarovaná typologie obousměrná
Typ pohonu pohon s proměnnými otáčkami
Typ systému zpětného získávání tepla rekuperační
Ventilátory 2x EBM Papst s integrovanou elektronikou a regulací konstantního průtoku vzduchu
Tepelná účinnost zpětného získávání tepla 91,4
Průtok vzduchu 100 - 350 m3/h
Referenční průtok 100 m3/h
Elektrický příkon pohonu ventilátoru včetně zařízení pro ovládání motoru při max. průtoku 320 W
Příkon 25 - 700 W
Hladina akustického výkonu LWA (při 100m3/h a 40 Pa) 46,3 dBa
Referenční tlakový rozdíl 40 Pa
SPI 0,356 W/(m3/h)
Rozměry (v x š x h) 835 x 995 x 522 mm
Hmotnost 47,5 kg
Kondenzát Odvod kondenzátu odpadní trubkou HT 32mm, sifon
Elektrické připojení 230 V / 50Hz, 6A; napojení na elektrickou síť přes zásuvku
Provozní rozsah bez předehřevu od -19C° do +45°C
Chladící / topný výkon až 2kW ** / 3kW ***
Roční spotřeba elektrické energie AEC)("průměrná" / "teplá" / "studená") při 149 m3/h 2,33 / 1,88 / 7,70 kWh/m2/rok
Roční úspora tepla (AHS) pro jednotlivé typy klimatu ("průměrná" / "teplá" / "studená") při 149 m3/h 137 339 / 62 103 / 268 670 kWh primární energie /rok

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKAReferenční klienti:

Referenční klienti
Copyright © 2018 Tomáš Koníček, s.r.o. | webdesign 321 Creative People 321 Creative People