pocitadlo

MYSLETE NA ZABEZPEČENÍ VAŠEHO OBJEKTU

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) jsou finančně mnohem dostupnější, než si řada lidí myslí. Cenově jsou srovnatelné například s běžnými elektrickými spotřebiči, které jsou v každé domácnosti samozřejmostí. Samozřejmě, že jiná bude hodnota systému určeného pro zabezpečení panelákového bytu ve třetím patře v malém městě a jiná pro zabezpečení rodinného domku.


Jablotron

Česká špičková firma Jablotron

DSC

Tradiční kanadská firma DSC

PARADOX

Kvalita a design Paradox

Z čeho se tyto systémy skládají?

Detektory zabezpečovacího systému hlídají otevření dveří a oken (1), rozbití skleněné výplně (2), pohyb (3), požár (4) nebo únik plynu (5). Jejich hlášení vyhodnocuje ústředna (6) (která je mozkem celého alarmu) a rozhoduje o vyhlášení poplachu. Moderní EZS se ovládají pomocí klávesnice (7) zadáním kódu nebo přiložením čipové karty (8). Lze je také pohodlně ovládat dálkovým ovladačem (9). U ovládacích klíčenek je použit plovoucí přenosový kód, který znemožňuje zkopírování.

Z čeho se tyto systémy skládají

Podle statistik k 80 % vloupání dojde překonáním vchodových dveří. Proto je zabezpečení vstupu nejpodstatnější. O indikaci otevření dveří se postará magnetický detektor otevření. Ten upozorní ústřednu, že došlo k otevření dveří a ústředna čeká na odjištění zabezpečovacího systému. Pokud během nastavené doby není odjištěno, dojde k vyhlášení poplachu. Obdobně jako vstupní dveře lze zabezpečit všechny vstupy do objektu, tj. všechny dveře a okna.

Jsou-li v místnosti okna nebo prosklené vchodové dveře, hlídá se také rozbití skleněné výplně. K detekci se používají akustické detektory tříštění skla. Společně s detektory otevření zabezpečují základní takzvanou plášťovou ochranu objektu.

Vnitřní prostory hlídají především pohybové detektory (často se setkáte se zkratkou PIR). Tyto detektory spolehlivě detekují pohyb člověka v prostoru. K dispozici jsou modely pro standardní prostory, pro venkovní použití, pro dlouhé úzké chodby, na strop, imunní vůči pohybu zvířat apod.

Standardem u zabezpečovacích systémů EZS je také ochrana před nebezpečím požáru nebo výbuchu. Ke včasné detekci požáru se používají optické nebo tepelné požární detektory. Pokud se k topení nebo vaření používá plyn, mělo by být samozřejmostí použití detektoru úniku plynu. Detektory signalizují nebezpečí sirénou a upozorní ústřednu, které předá informaci dále.


Co se děje když zabezpečovací systém vyhlásí poplach?

1. Rozezní se interiérové sirény. Mají vysoký pronikavý zvuk a jejich hlavním cílem je odradit pachatele.

2. Rozezní se venkovní sirény. Ty mají naopak za úkol přilákat pozornost sousedů nebo kolemjdoucích. Výkonná siréna je doplněna intenzivním blikačem. Důležité je její kvalitní mechanické provedení. Siréna je chráněna proti neoprávněné manipulaci ( otevření, utržení ze zdi apod.) a tyto pokusy ihned hlásí ústředně zabezpečovacího systému. Funguje tak vlastně jako předsunutý detektor sabotáže!

3. Majitel je o poplachu informován na mobil. K tomu se používají komunikátory využívající GSM síť mobilních operátorů nebo pevné telefonní linky. Na mobil přijde majiteli SMS zpráva a poplachové volání. Na dálku lze alarm mobilem i ovládat, zjišťovat jeho stav, ovládat spotřebiče v domě.

4. Přivolá se pomoc bezpečnostní agentury. Komunikátor předá zprávu o poplachu na pult bezpečnostní agentury a ta na místo vyšle nejbližší zásahové vozidlo. Tak je zajištěn zásah profesionálů přímo v objektu. Je rozhodně bezpečnější a účinnější svěřit tuto než pokusy zadržet pachatele vlastními silami.

Co se děje když zabezpečovací systém vyhlásí poplach

Chcete zjistit více informací? Máte otázku? Zkuste naši sekci FAQ - často kladené dotazy

ZÁRUKA

Záruku poskytujeme 24 měsíců.

ZPRACOVÁNÍ PROJEKTU

Poradenství, projekt a cenový návrh Vám zpracujeme zdarma.
Ceny elektronických zabezpečovacích systémů so pohybují včetně montáže od cca 15 000 Kč.
Pro více informací volejte na 605 211 134.
Referenční klienti:

Referenční klienti
Copyright © 2018 Tomáš Koníček, s.r.o. | webdesign 321 Creative People 321 Creative People