pocitadlo

Rekuperace

Rekuperace

V minulém týdnu naše firma prošla odborným školením na rekuperační systémy, tak se s vámi rádi podělíme o nabité vědomosti.
V dnešní době je moderní zateplovat fasády, stropy, měnit okna z dvojskel na trojskla tak, aby vám neunikla ani trocha těžce placeného tepla, což je sice praktické z důvodu úspory energie, ale často už se opomíná to, že stavba by měla také tzv. dýchat. Dýchat tak, aby nedocházelo ke zvýšené vlhkosti, tvorbě plísní a nepříjemnému zápachu v domě,což může také způsobit nemalé zdravotní problémy. Pro tyto případy je nejlepší variantou Rekuperace.

Systém větrání s rekuperací tepla slouží k zajištění optimální výměny vzduchu v objektu a zároveň minimalizaci tepelných ztrát při větrání. Tepelné ztráty větrání u běžných rodinných domů, kde je větrání zajištěno systémem mikro-ventilace nebo okenních štěrbin tvoří až 40 % celkové ztráty objektu.
Tyto problémy po instalaci ventilačního systému odpadají. Objekt je větrán automaticky a to i v době, kdy není obýván, v tuto dobu s nižší intenzitou výměny vzduchu.

rekuperace
Rekuperační výměník je dnes nedílnou součástí moderních větracích systémů.
Slouží k předání tepla mezi odváděným znehodnoceným a přiváděným čerstvým vzduchem do objektu.

Je třeba si však uvědomit, že se nejedná o vytápění, ale pouze o zajištění nutné výměny vzduchu a je tedy potřeba v objektu udržovat nezávislou otopnou soustavou i zdrojem tepla. Větrací systémy pro rodinné domy nevyžadují detailní projekt ani žádný složitý výpočet.

V případě jakýchkoliv dotazů v této oblasti nás neváhejte kontaktovat.
Tomáš Koníček | 03.02.2014Referenční klienti:

Referenční klienti
Copyright © 2018 Tomáš Koníček, s.r.o. | webdesign 321 Creative People 321 Creative People